Niezbędnik sprzątania ulic i alejek

list W: Aktualności Na:

Jakie urządzenia i akcesoria są niezbędne do wykonania prac porządkowych na chodnikach i ulicach?

Utrzymanie czystości w mieście jest niezwykle ważne – szczególnie jesienią. Przez wilgotne liście nie trudno wpaść w poślizg na drodze czy też poślizgnąć się na chodniku, w alejce w parku. Jak nie trudno zauważyć, takie porządki mają więc nie tylko wpływ na estetykę otoczenia, ale i nasze bezpieczeństwo. Takimi pracami zajmują się profesjonalne zakłady komunalne, a do ich zadań należy m.in. zamiatanie mechaniczne i ręczne ulic, dróg, placów, parkingów i chodników, opróżnianie koszy ulicznych i sprzątanie przystanków. Jeśli jesteś ciekawy, jakich urządzenia i akcesoria niezbędne są do wykonania tych oraz innych prac porządkowych – koniecznie przeczytaj nasz wpis blogowy!

Ulicówka – prosta i skuteczna

Pewnie wielu z Was zastanawia się, co kryje się pod pojęciem ulicówka. Jest to szczotka (np. z twardym włosiem) przeznaczona do zamiatania ulic, chodników oraz kostki brukowej. Choć obecnie nie brakuje wielu urządzeń, które ułatwiają tę czynność (m.in. zamiatarki, o których wspominamy dalej), tak ulicówki nie tracą na popularności. Idealnie sprawdzają się do zamiatania mniejszych przestrzeni (np. podjazdów) oraz miejsc, do których inne pomoce nie mają możliwości się dostać. Taka miotła to prawdziwy niezbędnik każdej firmy sprzątającej tereny zieleni oraz gospodarstwa domowego! Wykonanie ulicówki bywa różne, tak samo jak jej rozmiar, dlatego też każdy z pewnością znajdzie taką, która będzie dostosowana do jego potrzeb. Ciekawym produktem jest tutaj szczotka „SUSY” z kijem 110cm, drobna i wygodna miotła do zamiatania.

Zamiatarki – oszczędność czasu

Sprzątanie chodników i ulic nie musi być czynnością pożerającą mnóstwo czasu. Dzięki zamiatarkom można szybko i efektywnie uprzątnąć nawet najbardziej zaniedbane alejki. Z ich pomocą można pozbyć się drobnych śmieci, niedopałków, gałęzi, kamieni, piasku oraz wielu innych rzeczy, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo i estetykę otoczenia. Ułatwiają porządkowanie ulic i chodników – nie trudno zauważyć je na drogach, zwłaszcza w okresie wiosennym (po roztopach) oraz jesiennym (gdy z drzew gęsto spadają liście). Sprawdzą się również na prywatnych posesjach oraz terenach wokół obiektów użyteczności publicznej. Z ich pomocy korzystają zarówno firmy świadczące usługi z zakresu utrzymania czystości wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Zobacz także: Jak segregować odpady?

Jaką zamiatarkę wybrać?

Zapoznając się z ofertą zamiatarek w sklepie MADO nie trudno zauważyć, że są to urządzenia o zróżnicowanych parametrach i zastosowaniach. Wybór zależy od tego, czego oczekujemy od tej maszyny. Modele z fotelem dla operatora umożliwiają szybką i efektywną pracę z minimalnym wysiłkiem ze strony pracownika. Natomiast zamiatarki ręczne wymagają prowadzanie, jednakże doskonale sprawdzą się dla terenów o niedużej powierzchni.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szczotek oraz zamiatarek dostępnych w MADO!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło