Jak segregować odpady?

list W: Aktualności Na:

Jak segregować odpady i jakich pojemników do tego celu użyć?

Segregacja odpadów nic nie kosztuje, a przynosi wiele korzyści. Rozdzielając śmieci ograniczamy tony śmieci, które zanieczyszczają środowisko oraz napędzamy proces recyklingu, który pozwala na pozyskiwanie surowców wtórnych. Nie można również zapomnieć, że istnieje obecnie obowiązek segregacji odpadów, a selektywna zbiórka śmieci jest zdecydowanie tańsza. Pomocne w tym procesie są kosze do segregacji oraz inne pojemniki wspomagające recykling. Jak jednak segregować odpady i na co zwrócić szczególną uwagę w tym procesie?

Rodzaje pojemników do segregacji odpadów

Obecnie odpady są podzielone na cztery podstawowe frakcje. Warto wiedzieć, że obecnie istnieje również wiele rodzajów pojemników do segregacji odpadów i powinniśmy wyrzucać śmieci do odpowiednich kontenerów. Pojemniki do segregacji makulatury są zazwyczaj niebieskie i oznaczone napisem „PAPIER”, zielonym kolorem charakteryzują się pojemniki na szkło, kosze na metale i tworzywa sztuczne są barwy żółtej, a domeną kontenerów na odpady ulegające biodegredacji jest brąz oraz napis „BIO”. Pozostałe odpady należy gromadzić do czarnego pojemnika z napisem „Odpady zmieszane” (zobacz także: 3 sposoby, aby ułatwić sobie segregację śmieci).

Co z odpadami niebezpiecznymi?

Segregując śmieci nie można również zapomnieć o odpadach niebezpiecznych, np. przeterminowanych lekarstwach oraz pozostałościach poremontowych. Pojemniki do segregacji tych odpadów dostępne są zazwyczaj w innych miejscach – leki możemy wyrzucić do specjalnych pojemników w aptekach, a zużyte baterie do koszy w większości sklepów. Warto również rozejrzeć się za punktem selektywnego zbierania odpadów komunalnych w swojej miejscowości lub okolicach, która pozwala na łatwe pozbycie się większości problemowych śmieci, jak np. wcześniej wspomniane odpady po remoncie.

Segregacja na najwyższym poziomie

Po powyższym tekście bez trudu można dojść do wniosku, że nieopisaną pomocą przy segregacji śmieci są różnego rodzaju pojemniki i kontenery. W MADO można znaleźć bogaty wybór tego typu akcesoriów, między innymi:

  • kosze na odpady oraz kompatybilne z nimi pokrywki;
  • pojemniki na odpady w różnych kolorach oznaczających rodzaj umieszczanej w nich zwartości (odpady plastikowe, papierowe, zmieszane itd);
  • kosze do segregacji odpadów higienicznych.

Asortyment sklepu dostępny jest w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach, dzięki czemu bez trudu można dopasować pojemniki do każdego rodzaju wnętrza. Nasze kosze do segregacji odpadów doskonale sprawdzą się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i dla ekip sprzątających, zajmujących się segregacją odpadów w biurowcach, hotelach oraz innych obiektach. Ergonomiczne rozwiązania oraz optymalne wymiary naszych kontenerów znacznie przyśpieszają wszelkie prace porządkowe. Również nasze niewielkie kosze, przeznaczone przede wszystkim do toalet w miejscach publicznych, zasługują na uwagę, bowiem gwarantują użytkownikom wysoki poziom higieny. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych koszy, pojemników i kontenerów oraz segregacji odpadów. Zadbajmy o naturalne środowisko razem!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło