Wiosenne porządki w kuchni

list W: Aktualności Na:

Jak zabrać się za sprzątanie kuchni?

Wiosenne porządki to tradycja w polskich domach. Najwięcej bałaganimy i działamy w kuchni, dlatego warto skupić się najbardziej na generalnym wysprzątaniu właśnie tego pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest także ułożenie sobie planu działania – choćby kolejności sprzątania. Starą szkołą warto rozpocząć od górnych szafek do dołu, sprzątając wszelkie sprzęty i naczynia oraz pozbywając się niepotrzebnych rzeczy. Nie można zapomnieć także o odpowiednich akcesoriach oraz środkach chemicznych, które ułatwią nam tak fachowe porządki. O czym należy pamiętać sprzątając kuchnię? Jakie preparaty najlepiej się tutaj sprawdzą? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Kuchenne porządki: niezbędne akcesoria i przydatne urządzenia

Kuchnia nie bez powodu nazywana jest sercem domu. Wiele się w niej dzieje – spędzamy czas z rodziną, przygotowujemy posiłki i je zjadamy. Sprzątanie tego pomieszczenia wydaje się syzyfową pracą, jednak warto raz na jakiś czas wysprzątać ją na błysk – choćby po to, aby pozbyć się kurzów z zakamarków oraz przemyć naczynia, z których korzystamy okazjonalnie oraz przejrzeć je. Uszkodzone i zachomikowane sprzęty warto wyrzucić, a te, z których nie korzystamy wcale – oddać lub sprzedać. W ten sposób zyskamy kilka groszy oraz zrobimy nieco miejsca! Ale zaplanowanie działań to nie wszystko. Potrzebne są także odpowiednie akcesoria do sprzątania, między innymi:
- ściereczki z mikrofibry (np. Ściereczka z mikrofibry 40 x 60 cm);
- mop (np. Mop sznurkowy z gwintem „LUX”);
- ręczniki papierowe (Czyściwo papierowe do lekkich zabrudzeń Tork - 128208).

Nie można także zapomnieć o urządzeniach, które znacząco ułatwiają i przyśpieszą porządki. Mowa tutaj o odkurzaczach, które nie tyle mogą dotrzeć do zakamarków i sprawnie usunąć wszelkie paprochy z szuflad, ale i przeczyścić dywaniki oraz siedziska. Warto tutaj pomyśleć też o myjce parowej, która jest w stanie usunąć 99% bakterii oraz drobnoustrojów z różnych powierzchni! Polecamy tutaj:
- Santoemma HOT SABRINA FOAM Pianowe urządzenie ekstrakcyjne;
- Santoemma SABRINA HOT Odkurzacz ekstrakcyjny.

Detergenty do sprzątania kuchni

Przy rozmaitych porządkach – nie tylko kuchni – nie można zapomnieć o odpowiedniej chemii do sprzątania. Oczywiście, można tutaj przygotować własne środki z sody oczyszczonej i wody lub octu, ale profesjonalne preparaty sprawdzą się lepiej na silniejsze zabrudzenia. Detergenty, w które powinniśmy się zaopatrzyć to płyn do mycia naczyń, płyn do szyb, środek do czyszczenia mebli oraz piekarnika. W MADO dostępnych jest wiele atrakcyjnych produktów z tego zakresu:
- Środek do ręcznego mycia naczyń - Buzil Buz Dish Fix G530;
- Ekologiczny płyn do mycia szyb - Buzil Planta® Clear P316;
- PolyMax TM 45 Profesjonalny preparat do czyszczenia i pielęgnacji mebli oraz tworzyw sztucznych;
- Preparat do usuwania zapieczonego tłuszczu Remix Grill 600ML.

Zobacz także: Chemia i czyściwa do kuchni i gastronomii

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu MADO! :)

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło