Jak i czym czyścić łazienkę?

list W: Aktualności Na:

Najlepsze preparaty do czyszczenia łazienek znajdziesz w MADO!

Czyszczenie łazienki nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Zazwyczaj porządki w tym pomieszczeniu kojarzą się z uciążliwym szorowaniem oraz ciężką walką z kamieniem, osadem i kurzem. Na szczęście istnieją preparaty, które znacząco ułatwiają sprzątanie łazienek. Po jakie produkty warto sięgnąć? Jak sprawić, aby łazienka zachwycała czystością? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule!

Jak czyścić łazienkę?

Wyczyszczenie łazienki staje się dużo trudniejsze, gdy nie sprzątamy tam regularnie. Osady wówczas tworzą trudne do wyszorowania plamy, a kurz potrafi paskudnie zalegać na obrzeżach szafek, umywalki i sedesu. Systematyczne mycie łazienki pozwala uniknąć także grzyba, który często pojawia się w zaniedbanych, wilgotnych miejscach w łazience. Dlatego najważniejszym elementem czyszczenia łazienki jest REGULARNOŚĆ, dzięki której wystarczą bakteriobójcze płyny do sanitariów oraz przecieranie powierzchni, aby pomieszczenie śniło czystością.

Przed sprzątaniem należy także wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, bez których nie można zacząć pracy. Mowa tutaj o gumowych rękawicach, które chronią dłonie przed szkodliwym działaniem silnych środków, rozmaitych gąbkach i ręcznikach papierowych.

Przykładowe produkty z tej kategorii:
- Czyściwo papierowe do podstawowych zadań, 1-warstwowe, M1 Tork – 120144;
- Ścierka Intensiva – T gąbczasta;
- Ścierka Profi-T microfibra.

Profesjonalne preparaty do czyszczenia łazienek

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – regularne mycie i dezynfekcja w łazience sprawie, że unika się wielu nieprzyjemności oraz zagrożeń powiązanych z namnażaniem się wirusów i bakterii. By efektywnie sprzątać to miejsce, należy mieć pomocników – a więc środki czystości, które bez trudu usuną kamień, tłuste plamy i inne zabrudzenia, a nawet zlikwidują wirusy, bakterie i pleśń. Dzięki takim preparatom całe wyposażenie łazienki będzie czyste, zadbane i zdezynfekowane, zwiększy się odporność sanitariów na powstawanie zabrudzeń, a nawet żywotność poszczególnych elementów wyposażenia wydłuży się. A to wszystko za sprawą regularnej, profesjonalnej pielęgnacji oraz odpowiednich środków do sprzątania. W sklepie MADO dostępnych jest wiele takich środków, szczególnie polecamy:
- Płyn do czyszczenia deski sedesowej - Tork 420302;
- Żel do czyszczenia WC - diskPax Strong Formuła 750 ml;
- Płyn do mycia i dezynfekcji urządzeń i powierzchni (kwaśny) - Remix SANIT;
- Preparat do mycia powierzchni zmywalnych - InterTeam SoftClean TM30;
- Środek do delikatnych powierzchni w sanitariatach - Buzil Drizzle Red7 SP40.

Zobacz także: Profesjonalne środki czystości

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą chemii profesjonalnej w sklepie MADO. Dostępne są tutaj środki nie tylko do sanitariów, ale i podłóg, mebli i tworzyw sztucznych, szyb i luster oraz wielu innych powierzchni. Zapraszamy do podjęcia współpracy oraz składania zamówień!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło