W co wyposażyć toaletę pracowniczą?

list W: Aktualności Na:

Jakie urządzenia i akcesoria powinny znaleźć się w toalecie pracowniczej?

W co powinna być wyposażona toaleta w miejscu pracy? Choć to pytanie nie jest zbyt skomplikowane, tak odpowiedź nie dla każdego będzie super oczywista. Prawidłowo wyposażona toaleta pracownicza powinna być wyposażona w kilka niezbędnych przyrządów i urządzeń, aby zapewnić pełen komfort pracownikom. W co konkretnie? I na co zwrócić uwagę urządzając taką toaletę? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym wpisie!

Toaleta pracownicza – najważniejsze cechy

W każdym zakładzie pracy powinna znajdować się toaleta pracownicza – ogrzewana i właściwie wyposażona. Poza urządzeniami i sanitariami, takie miejsce musi być również odpowiednio oświetlone oraz utrzymane w czystości. To oczywiste podstawy-podstaw, jednakże i tak warto o nich wspomnieć, gdyż – w przypadku naruszeń regulowanych przez BHP – niewłaściwie zorganizowana toaleta może być powodem przyznawania kar dla pracodawcy. O jakie wyposażenie należy zadbać, aby uniknąć nieprzyjemności?

Wyposażenie toalety w zakładach pracy

Najważniejszym wyposażeniem toalety jest oczywiście sedes, umywalka oraz (opcjonalnie) pisuar, jednakże nie można zapomnieć tutaj o kilku istotnych akcesoriach. W każdej łazience pracowniczej powinny znaleźć się między innymi dozowniki – do mydła, papieru toaletowego oraz papieru do rąk – ulokowane w miejscach łatwo dostępnych oraz – szczególnie w dobie koronawirusa – z mechanizmami dozującymi automatycznie. Dzięki takim urządzeniom można zachować bezpieczne i komfortowe warunki w każdej toalecie.

Przykładowe dozowniki:
- Dozownik do mydła w pianie z sensorem Intuition™ - Tork 561600;
- Dozownik do papieru toaletowego Jumbo - Tork 554000;
- Dozownik do ręcznika w roli z sensorem Matic® Intuition™ - Tork 551100.

Dodatkowe akcesoria do toalet pracowniczych

W toaletach pracowniczych bardzo często stosowane są także odświeżacze powietrza – zazwyczaj w wersji automatycznej, aczkolwiek i ręcznych odświeżaczy w nich nie brakuje. Tutaj także warto pomyśleć o zastosowaniu praktycznego dozownika, który – podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych – pozwala zachować bezpieczeństwo i higienę. Warto tutaj także wspomnieć, że taki automatyczny dozownik jest w stanie zadbać o to, aby w toalecie zawsze przyjemnie pachniało, co także z pewnością pozytywnie wpłynie na samopoczucie i komfort korzystania z tego miejsca.

Przykładowe dozowniki do odświeżaczy powietrza:
- Elektroniczny dozownik do odświeżaczy powietrza Airoma®;
- Dozownik do odświeżaczy powietrza w sprayu - Tork 256055.

Zobacz także: Odświeżacze powietrza do miejsc publicznych

Jak widać, wyposażenie łazienki pracowniczej w odpowiednie urządzenia nie jest zadaniem skomplikowanym, jednakże zabierając się za nie należy pamiętać o bezpieczeństwie i wygodzie pracowników. Oczywiście, poza wspomnianymi przyrządami, niezbędne jest również dostarczenie odpowiednich środków czystości oraz czyściw. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu MADO, w którym dostępne są wszystkie urządzenia oraz inne produkty wspomniane w poście – i nie tylko! Zapraszamy do składania zamówień.

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło