Suszarki do rąk a ręczniki papierowe

list W: Aktualności Na:

Suszarki do rąk i ręczniki papierowe - niezbędne w miejscach użyteczności publicznej!

Dziś wiele osób jest w ciągłej podróży, które wynikają z konieczności bądź rekreacyjnego zwiedzania. Wszystko to wiąże się w dużej mierze z odwiedzania toalet publicznych. To właśnie w nich można nabawić się tak zwanej choroby brudnych rąk. Dlatego właśnie, turystom powinien zostać zapewniony dostęp do środków czystości. Istnieje na to wiele sposobów, grunt to wybrać taki, który okaże się najbardziej trafny. Zadowolenie klienta jest bardzo ważne, ponieważ może zadecydować o tym, czy potencjalny użytkownik toalety zechce do niej wrócić, czy też nie. Każda publiczna toaleta powinna mieć podajniki na ręczniki papierowe lub suszarkę. Podczas aranżacji łazienki prywatnej bądź publicznej, można wzorować się na tym, w co my byśmy chcieli ją wyposażyć. Nie jest to więc tak trudne, jak się wydaje. 

Suszarki do rąk – zalety i wady

Jeśli chodzi o temat suszarek do rąk, mają one wiele zalet i są przyjazne środowisku z racji tego, że poprzez użytkowanie nie mamy do czynienia z żadnymi odpadami. Istnieją różne typy elektrycznych suszarek do rąk, jak np. automatyczne. Jest to bardzo higieniczne urządzenie. Cały proces suszenia bezdotykowego można zawdzięczać wbudowanym czujnikom ruchu, wówczas użytkownik nie musi dotykać nawet przycisku ani obudowy suszarki. Coraz częściej inwestuje się w źródła energii odnawialnej, co sprawia że i suszarki do rąk są bardziej oszczędnym rozwiązaniem i w dodatku ekologicznym. Tego typu urządzenie powinno być montowane w toaletach publicznych, bo to właśnie w nich mamy do czynienia z ogromną ilością zarazków. Mowa tu oczywiście o chociażby galeriach handlowych, czy kinach oraz budynkach biurowych. W takich miejscach ma się codziennie styczność z wieloma ludźmi. Najbezpieczniej jest dostarczyć im jak najlepszych rozwiązań, aby bakterie nie przenosiły się dalej i na inne osoby. Oczywiście, suszarka, jak wszystko ma też swoje wady. Odkryto bowiem, że silny strumień powietrza przyczynia się do powstawania większej ilości bakterii na dłoniach, zaś samo suszenie trwa w przedziale od 20 do 30 sekund. Dlatego też, część osób decyduje się na użycie ręcznika papierowego, ponieważ jest to dużo szybsze, bądź całkowicie rezygnuje z osuszania rąk i wychodzi z mokrymi na zewnątrz. 

Ręczniki papierowe – zalety i wady

Suszarki do rąk stają się coraz bardziej popularne, ale pomimo tego ręczniki papierowe nadal są w użyciu. Charakteryzują się dożo szybszym zbieraniem wilgoci z dłoni. Jeszcze większym zainteresowaniem ręczniki papierowe cieszą się w gastronomii, gabinetach lekarskich czy biurach. W takich miejscach dozownik na ręcznik papierowy jest czymś obowiązkowym. Oczywiście ma to również swoje wady. Dochodzi bowiem dodatkowy wydatek w postaci zakupowania regularnie ręczników papierowych. Trzeba również pilnować ilości papieru w dozowniku i starać się o to, aby zawsze coś w nim było. Dodatkowo mamy też do czynienia z większą ilością śmieci.

Jednak… To czy zastosujemy dozownik na ręczniki, czy suszarkę do rąk zależy od potrzeb indywidualnych, rozmiaru łazienki oraz ilości dostępnych umywalek. Oba rozwiązania należą do bardzo higienicznych i zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii. 

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło