Porządki po remoncie

list W: Aktualności Na:

Poremontowe porządki nie muszą być trudne!

Remont jest niezwykle pracochłonny, ale porządki po nim bywają jeszcze cięższe. Przy takich pracach powstaje bardzo dużo rozmaitych odpadków i kurzu, nie wspominając o plamach z farb oraz innych zabrudzeniach. Wbrew pozorom, nawet odmalowanie ścian potrafi dać w kość, wprowadzając spore zamieszanie. Często też, widząc mieszkanie po remoncie, nie do końca wiemy za co się zabrać. Jak posprzątać mieszkanie po remoncie? Od czego zacząć? I jakie produkty nam w tym pomogą? Odpowiedzi kryją się poniżej!

Porządki w czasie remontu

Już w czasie remontu warto zastosować się do kilku porad, które pomogą nam w uniknięciu dużego bałaganu po jego zakończeniu. Przede wszystkim należy odpowiednio zabezpieczyć meble, co bardzo ułatwi nam późniejsze sprzątanie, ponieważ przykryte folią nie zostaną zaplamione ani zabrudzone w inny sposób. Wystarczy tylko usunąć zabezpieczenie i voilà! Wszystko będzie czyste i gotowe do dalszego użytkowania – ewentualnie wystarczy delikatne odkurzenie wyposażenia.

Jedną z najważniejszych kwestii w trakcie remontu jest segregowanie i wyrzucanie na bieżąco śmieci. Taśmy malarskie, folie, resztki farb, zużyte pędzle i wałki, brudne ściereczki – odpady z remontu nie tylko zalegają w miejscu pracy, ale i bardzo utrudniają kolejne kroki. Dlatego właśnie należy wynosić je na bieżąco, dzięki czemu zyskamy więcej przestrzeni, a na sam koniec łatwiej nam będzie wyrzucić pozostałe odpadki – zostanie nam nie kilkanaście worków, a zaledwie parę.

Zobacz także: Segregacja śmieci nie musi być trudna!

Środki chemiczne i akcesoria do sprzątania

Żadne porządki – czy poremontowe, czy nie – nie obejdą się bez odpowiednich środków chemicznych oraz akcesoriów do sprzątania. Po takiej renowacji domu, mieszkania lub innego lokalu konieczne będzie mycie podłóg, wycieranie kurzów, mycie okien oraz inne tego typu prace. Dlatego warto jest wyposażyć się w odpowiednie płyny do czyszczenia, mopy, ściereczki oraz inne akcesoria. Warto także korzystać z profesjonalnych sprzętów – z drobniejszymi śmieciami i pyłami znakomicie poradzi sobie odkurzacz przemysłowy, dzięki któremu z łatwością doprowadzi się poremontową przestrzeń do składu i ładu.

Polecamy tutaj:
- PolyMax TM 45 Profesjonalny preparat do czyszczenia i pielęgnacji mebli;
- Ściereczka z mikrofibry 40 x 60 cm;
- Multifunkcjonalny zbierak 3 w 1;
- Santoemma SABRINA MAXI Odkurzacz ekstrakcyjny.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów do sprzątania dostępnych w MADO. W sklepie znaleźć można wiele atrakcyjnych środków chemicznych oraz innych produktów, które pomogą w opanowaniu poremontowego chaosu. Zapraszamy do dokonywania zakupów, a w przypadku pytań lub wątpliwości – do kontaktu. Chętnie pomożemy Państwu w wyborze najlepszych akcesoriów i sprzętów!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło