Wiosenno-świąteczne porządki w mieszkaniu – skorzystaj z najlepszej chemii i akcesoriów

list W: Aktualności Na:

Wielkanoc już za kilka dni. Pora przygotować mieszkanie na święta oraz przywitać nadchodzącą wiosnę czystością i świeżością.

Przedświąteczne porządki to tradycja w wielu polskich domach. Chcemy, aby Wielkanoc przebiegła w przyjemnym, czystym i świeżym otoczeniu. Chcemy także, aby nasi goście czuli się komfortowo i żeby do mieszkań zawitała w końcu wiosna. Nie znaczy to jednak, że na sprzątaniu trzeba spędzać długie godziny, czy nawet całe dnie. Jeśli ma się do dyspozycji odpowiednie środki chemiczne oraz praktyczne akcesoria, doprowadzenie domu do porządku będzie trwało kilka chwil.

Profesjonalne środki chemiczne – na uciążliwe zabrudzenia

Wiosenno-świąteczne porządki bardzo często obejmują czynności, które pomija się w codziennym rutynowym sprzątaniu. Czyszczenie piekarników czy okapów, odsuwanie mebli i czyszczenie przestrzeni pod i za nimi, mycie płytek łazienkowych – wszystkie te prace wykonuje się stosunkowo rzadko. Nie należą do najprzyjemniejszych, ponieważ zwykle odkrywamy, że powierzchnie są mocno zabrudzone, a brud ten jest trudny do usunięcia.

Przy takich generalnych porządkach warto mieć pod ręką chemię profesjonalną. Specjalne preparaty do czyszczenia piekarników pozwolą pozbyć się trwałych, tłustych i zaschniętych zabrudzeń. Chemia łazienkowa pozwoli natomiast umyć i odświeżyć wszystkie powierzchnie i akcesoria w łazience i toalecie. Przydadzą się także bardziej standardowe środki czystości: płyny do mycia podłóg, płyny do naczyń, płyny do mycia szyb i środki czyszczące w sprayu. Dobrej jakości produkty szybko rozpuszczają brud i zostawiają powierzchnie czyste i lśniące.

Praktyczne akcesoria do sprzątania w domu

Żaden dom nie może się obyć bez akcesoriów takich jak szczotki, mopy, gąbki czy ściereczki. Osoby zabierające się za większe porządki nie powinny jednak zapomnieć także o ochronie swojego zdrowia przed działaniem detergentów, dlatego warto mieć w domu także gumowe rękawiczki, a gdy rozpyla się silne środki chemiczne, maseczki ochronne, dzięki którym uniknie się ryzyka podrażnienia gardła i dróg oddechowych.

Dobrym pomysłem jest inwestycja w odkurzacz piorący, dzięki któremu szybko i bezproblemowo można wyprać dywany, wykładziny oraz meble tapicerowane. Urządzenie takie służy przez lata, zatem z pewnością przyda się jeszcze nie raz podczas generalnych porządków w domu.

O zastosowaniu tego urządzenia więcej przeczytasz tutaj: 5 powodów, dla których warto używać odkurzaczy piorących

Mając pod ręką wszystko, co może ułatwić Ci zadanie, przedświąteczne porządki ukończysz błyskawicznie i będziesz mógł w pełni cieszyć się pięknym, odświeżonym domem.

***

Spraw, aby Twoje mieszkanie lśniło i pięknie pachniało na święta. Szeroki asortyment naszego sklepu może Ci w tym pomóc. Zapraszamy do zakupów!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło