Sprzątanie toalet szkolnych – wymogi, chemia, urządzenia

list W: Aktualności Na:

Jakie są najważniejsze wymogi łazienek w szkole? Jakie środki czyszczące i sprzęt sprawdzą się do zapewnienia higieny w takich miejscach?

Toalety w szkołach to bardzo ważne pomieszczenia. Powinny być wygodne oraz oferować maksimum bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. Nie tylko powinny być zaaranżowane z największą starannością, ale także charakteryzować się czystością. Jakie są najważniejsze kwestie łazienek w szkole? Jakie środki czyszczące i sprzęt sprawdzą się do zapewnienia higieny w takich miejscach? Odpowiedzi – jak zawsze – znajdziecie w naszym artykule!

Toaleta szkolna – wymogi i przepisy

Jakie wymagania powinna spełniać toaleta w placówkach oświatowych? Przede wszystkim konieczny jest dostęp do ciepłej, bieżącej wody, a także podstawowych środków myjących, ręczników oraz papieru toaletowego. Powinna znajdować się także przynajmniej jedna umywalka na 20 osób, miski ustępowe, pisuary oraz kabiny sanitarne. Wszystko to powinno być zamontowane na wysokości pozwalającej na wygodne korzystanie przez dzieci. Jest to także istotne w przypadku dodatkowego wyposażenia, takiego jak dozowniki do mydła i pojemniki na ręczniki.

Przykładowe produkty:
- Mydło w pianie delikatne;
- Dozownik do mydła w płynie i sprayu;
- Ręcznik w roli Matic® ekstra długi;
- Dozownik do ręczników w roli Matic®;
- Papier toaletowy miękki Mini Jumbo.

Zobacz także: Aranżacja publicznej toalety z produktami Tork

Higiena w toaletach szkolnych – środki czyszczące i sprzęt do sprzątania

Utrzymanie czystości w toaletach szkolnych jest bardzo ważne – wszak maluchy nie są zawsze w stanie zadbać o wszystko. Aby taka publiczna łazienka błyszczała czystością, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich środków czyszczących, mopów orz pozostałego sprzętu do sprzątania – jak choćby profesjonale wózki. Te ostatnie idealnie sprawdzą się w placówkach większych, gdzie toalet do posprzątania jest więcej.

Jaka chemia sprawdzi się do dbania o toalety szkolne? W tym przypadku takie miejsce nie różni się w sprzątaniu od innych łazienek publicznych – konieczne jest codzienne mycie sanitariów, podłóg i luster. Warto zdecydować się tutaj na zakup chemii profesjonalnej, która nie tylko zadba o czystość danej przestrzeni, ale i ją zdezynfekuje powierzchnie. W dobie epidemii rozmaitych wirusów jest to szczególnie ważne. Krótko mówiąc – odpowiednie sprzątanie toalet w szkołach to dbałość nie tylko o higienę, ale i zdrowie dzieci i młodzieży.

Przykładowe produkty:
- Wózek sprzątający TTS;
- Wózek sprzątający, chromowany;
- Środek do codziennego mycia sanitariatów;
- Ekologiczny płyn do mycia szyb.

Zobacz także: Urządzenia i środki czystości niezbędne dla każdej firmy sprzątającej

W MADO dostępne jest wszystko to, co niezbędne do utrzymania w czystości łazienek szkolnych i przedszkolnych, a także do zadbania o higienę dzieci w takich placówkach. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów oraz podjęcia współpracy. Zachęcamy do kontaktu!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło