Sprzątanie po remoncie – 5 porad dla osób ceniących swój czas i energię

list W: Aktualności Na:

Jak szybko i skutecznie posprzątać po remoncie?

Często zdarza się, że urlopy spędzamy nie na wypoczynku, ale na pracy – nieco innej, bo we własnym domu, ale wciąż wyczerpującej i czasochłonnej. Mowa oczywiście o remontach, które wiele osób decyduje się przeprowadzać samemu, np. ze względów finansowych.

Wakacyjny remont i sprzątanie

Raz na kilka lat mieszkanie trzeba odświeżyć – odmalować, usunąć usterki i zniszczenia powstające w codziennej eksploatacji, wymienić niektóre akcesoria i sprzęty. Urlop jest często jedyną okazją, aby móc wszystkie te prace jak najszybciej wykonać i móc cieszyć się pięknym mieszkaniem. Nie ma jednak sensu poświęcać na remont więcej czasu niż to konieczne. Gdy prace remontowe są już skończone, przychodzi pora na sprzątanie. Nie musi jednak trwać ono kilka dni. Stosując się do poniższych porad można zrobić to szybciej, a ostatnie dni urlopu naprawdę poświęcić na wypoczynek i nagrodzić się za ciężką pracę.

Jak szybko i skutecznie sprzątać po remoncie?

Oto kilka sposobów na to, aby sprzątania po pracach remontowych było jak najmniej i aby jak najszybciej osiągnąć zadowalający efekt.

  1. Sprzątaj na bieżąco. Nie zostawiaj wszystkich prac porządkowych na sam koniec, bo ich ogrom może Cię potem przerosnąć. Podczas remontu na bieżąco wyrzucaj zużyte opakowania, zbieraj śmieci i odpady, odkurzaj. Dzięki temu mniej będzie remontowego bałaganu i łatwiej Ci będzie go potem ogarnąć.

  2. Kup odpowiednie akcesoria. Sprzątanie zacznij od wizyty w sklepie – zaopatrz się w worki na śmieci, szczotki, gąbki, czyściwa i ściereczki, płyny czyszczące i inne niezbędne detergenty. Niech braki w domowych zapasach nie odrywają Cię potem niepotrzebnie od pracy.

  3. Zacznij od najprostszych rzeczy. Gdy już przechodzisz do faktycznego sprzątania, najpierw zacznij od tego, co najbardziej przeszkadza i utrudnia kolejne etapy. Zbierz i wynieś śmieci, zgarnij pył i kurz, wytrzyj zabrudzone powierzchnie. Zrób sobie przestrzeń, w której będzie Ci łatwiej przejść do detali.

  4. Poproś o pomoc. To oczywiste rozwiązanie, jednak dla wielu osób niezwykle trudne. Bardzo często okazuje się jednak, że zwracając się o pomoc w sprzątaniu do przyjaciół czy rodziny, otrzymujemy ją bez najmniejszego problemu. Nie musisz wszystkiego robić sam, a za przysługę będziesz mógł odwdzięczyć się w przyszłości.

  5. Pracuj uważnie. Pośpiech i nieuwaga w takich sytuacjach mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Chaos panujący podczas remontu i późniejszego sprzątania sprzyja różnym uszkodzeniom i pomyłkom. Aby nie zniszczyć mebli, powierzchni w mieszkaniu czy akcesoriów, bądź ostrożny i precyzyjny - zaoszczędzisz sobie dodatkowej pracy przy sprzątaniu potłuczonego szkła czy rozlanych płynów.

Mamy nadzieję, że wszyscy urlopowi remontowicze czas zaoszczędzony na sprzątaniu mieszkania poświecą na relaks i wypoczynek – i tego im życzymy. Zachęcamy też do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu, który w tym wyzwaniu może się okazać bardzo przydatny.

Przeczytaj również: 6 środków czyszczących niezbędnych w każdym domu

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło