Odkurzacze – niezastąpiona pomoc w utrzymaniu czystości

list W: Aktualności Na:

Przed wynalezieniem odkurzaczy sprzątanie z pewnością było znacznie bardziej pracochłonne i zajmowało o wiele więcej czasu. Od kiedy jednak urządzenia te trafiły do codziennego użytku, nie jest problemem utrzymanie w nieskazitelnej czystości nawet dużych obiektów.

Odkurzacze – niełatwe początki

Historia odkurzaczy sięga drugiej połowy XIX wieku. Już w 1865 roku zaczęto stosować urządzenia do usuwania kurzu napędzane ręcznie ("Whirlwind"). Odkurzacz elektryczny natomiast wynaleziono w 1901 roku. Początkowo duże maszyny były wynajmowane za opłatą i dowożone do klienta wozem zaprzężonym w konie. Kurz usuwano z okolic domu za pomocą długich węży. Urządzenia te jednak nie zdobyły zbyt dużej popularności i wkrótce potem zostały zastąpione przez mniejsze i wygodniejsze odkurzacze przenośne, które po kilku latach podbiły rynek amerykański. Po II wojnie światowej stały się powszechnie używanym sprzętem w gospodarstwach domowych.

Odkurzacze Santoemma

Odkurzacze dla domów i przedsiębiorstw

Współcześnie odkurzacze można najprościej podzielić na te do użytku domowego oraz na odkurzacze przemysłowe. Te pierwsze są zwykle znacznie mniejsze, mają mniejszą moc ssania i mniejsze zbiorniki na odpady. W domu nie trzeba bowiem masywnych sprzętów – niepotrzebnie zajmowałyby tylko cenną przestrzeń, a efekty sprzątania z ich użyciem wcale nie byłyby lepsze. Odkurzacze przemysłowe muszą natomiast spełniać potrzeby bardzo dużych obiektów – ułatwiać utrzymanie ich w czystości przy minimalnym wkładzie pracy fizycznej oraz jak najmniejszym zużyciu energii. Te urządzenia są zwykle znacznie większe i posiadają więcej funkcji.

Na rynku doskonale odnalazły się także odkurzacze piorące. Łączą w sobie funkcje odkurzania oraz prania powierzchni, dzięki czemu sprawdzają się w miejscach wyłożonych dywanami czy wykładzinami. Hotele, biurowce i inne duże obiekty urządzone w ten sposób są zwykle intensywnie użytkowane, zatem powierzchnie błyskawicznie się brudzą. Dzięki odkurzaczom piorącym można zapewnić w nich czystość i higienę.

Odkurzacze – najlepsze marki na rynku

Odkurzacze są na rynku oferowane przez wielu producentów, ale tylko niektórym udało się celnie trafić w oczekiwania klientów. Jedną z takich firm jest Santoemma – odkurzacze tej marki cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją funkcjonalność, niezawodność, atrakcyjne ceny i łatwą dostępność. Osoby i firmy, które chciałyby się w nie zaopatrzyć, mogą zrobić to za pośrednictwem naszego sklepu.

W naszej ofercie można znaleźć odkurzacze zwykłe i piorące, a także inne urządzenia, które mogą uzupełnić ich pracę – np. zamiatarki czy szorowarki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą MADO, a w razie jakichkolwiek pytań służymy informacją i poradą.

Zobacz także: 5 sprzętów, których nie może zabraknąć w hotelu

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło