Łazienka hotelowa dla osób o ograniczonej sprawności

list W: Aktualności Na:

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w łazience dla osób niepełnosprawnych? Które akcesoria warto wykorzystać?

Łazienka hotelowa powinna spełniać wymagania funkcjonalne użytkowników w różnym wieku, być dostosowane również dla osób o rozmaitych grupach niepełnosprawności. Powinna być ona miejscem, w którym gość może czuć się bezpiecznie, komfortowo i swobodnie. Istnieją rozmaite rozporządzenia, dotyczące wyposażenia sanitarnego łazienek w obiektach publicznych, w których mogą pojawić się osoby niepełnosprawne. Ogólnymi wymogami są podjazdy dla wózków inwalidzkich, obniżona lada recepcji, windy oraz wiele innych. Jak się ma to do łazienki dla osób o ograniczonej sprawności? Co powinno się w takim miejscu znaleźć? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule!

Wyposażenie łazienki hotelowej dla niepełnosprawnych

Łazienka hotelowa dla osób niepełnosprawnych powinna być dokładnie przemyślana, aby zapewnić gościom bezpieczeństwo oraz możliwość swobodnego funkcjonowania. Istotne jest tutaj dopasowanie wysokości wyposażenia, np. toaleta dla takich osób powinna znajdować się na wysokości 40cm, a obok niej powinny zostać zamontowane poręcze. Ważnymi elementami łazienki hotelowej dla osób o ograniczonej sprawności są: rozmaite uchwyty (np. prysznicowe), sedes ze specjalną deską, bateria dla osób niepełnosprawnych, brodzik prysznicowy najazdowy bez progu, ruchomy prysznic, siedzisko prysznicowe, dostosowana umywalka oraz uchylne lustro.

Nie można tutaj zapomnieć także o wyborze odpowiednich akcesoriów higienicznych, które powinny być dostosowane również m.in. dla osób niewidomych i niedowidzących. Polecane jest tutaj używanie kontrastowych barw oraz umieszczenie odpowiednich oznaczeń w języku Braille’a. Co jeszcze należy umieścić w łazience dla osób niepełnosprawnych?

Zobacz także: Niezbędnik łazienki hotelowej

Akcesoria higieniczne do łazienki hotelowej

dozownik-do-recznika-w-roli-z-sensorem-iWybierając akcesoria do łazienki hotelowej, warto zwrócić na rozmaite ciekawe rozwiązania „inteligentne”, które nie tylko pozytywnie wpłyną na zadowolenie gości, ale i uczynią to miejsce swoistą wizytówką firmy. Warto zwrócić uwagę tutaj na urządzenia i produkty firmy Tork, m.in. bezdotykowe dozowniki, które są niezwykle łatwe i wygodne w użytkowaniu. Poniżej przedstawiamy przykłady produktów, z którymi warto się zapoznać: 

Nie można zapomnieć także o uzupełniaczach, czyli rozmaitych mydłach, ręczniczkach papierowych, itp. W kwestii pierwszej szczególnie polecamy mydło w pianie zamiast w płynie – jest ono dużo bardziej wydajne i znacznie bardziej higieniczne niż np. mydło w kostce. W połączeniu z wcześniej wspomnianym dozownikiem, można zyskać także gwarancję czystej przestrzeni, ponieważ produkt będzie dozowany w niewielkiej ilości i jedynie na życzenie. Warto także zwrócić uwagę na ręczniczki papierowe firmy Tork – są one ekologiczne i doskonale nadają się do recyklingu.

Zobacz także: Tork – produkty dla Twojego biznesu

Urządzenia i produkty marki Tork znajdziecie w MADO! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu oraz składania zamówień! Oferujemy bogaty wybór - zarówno pod względem funkcjonalności, jak i aspektów wizualnych. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie i swojego biznesu. Zapraszamy!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło