Jak wybrać odkurzacz piorący?

list W: Aktualności Na:

Wszystko, co warto wiedzieć o odkurzaczach piorących!

O odkurzaczach piorących słyszał niemal każdy, ale nie każdy wie, że sprawdzają się one nie tylko do skutecznego czyszczenia dywanów, wykładzin oraz innych tekstylnych powierzchni, ale i jest w stanie znakomicie wyczyścić niektóre komplety wypoczynkowe, materace, a nawet tapicerkę samochodową! W poniższym artykule zdradzamy wszystko na temat tych urządzeń – o ich działaniu, do czego warto go wykorzystywać oraz – jak sam tytuł bloga wskazuje – jak wybrać najlepszy odkurzacz piorący dla siebie! Zapraszamy do czytania. :)

Odkurzacz piorący – jak to działa?

Odkurzacze piorące mogą pracować zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami, które pochłaniane są do specjalnego zbiornika. Namaczają one brud i rozdrabniają go, dzięki czemu z łatwością zasysają zabrudzenia, a co za tym idzie - skutecznie i efektywnie sprzątają czyszczoną powierzchnię. Co więcej, można podzielić je na dwa typy – do użytku domowego i profesjonalnego. Działają bardzo podobnie, ale różnią się pod względem rozmaitych parametrów jak moc pompy, wydajność i ciśnienie spryskiwania – odkurzacze piorące do użytku profesjonalnego mają je znacznie wyższe, ponieważ wykorzystuje się je do sprawnego czyszczenia rozległych powierzchni (najczęściej z ich pomocy korzystają firmy sprzątające).

W MADO dostępne są dwa modele, które bardzo polecamy:
- Truvox Hydromist Lite;
- Truvox Hydromist 35.

Odkurzacz piorący – do czego wykorzystywać?

Odkurzacze piorące to rozwiązanie szczególnie uwielbiane przez alergików, ponieważ głębokie czyszczenie powierzchni materiałowych pozwala usunąć roztocza, cząsteczki kurzu, sierść zwierząt domowych oraz inne alergeny, które podrażniają drogi oddechowe. Nie można tutaj zapomnieć także o znakomitym sposobie na uzyskanie świeżego powietrza w pomieszczeniach oraz o… efekcie estetycznym. Do czego jednak je stosować?

Odkurzacze piorące – jak wspominaliśmy – mają bardzo szerokie zastosowanie. Znakomicie czyszczą dywany o różnym typie i długości włosia, wykładziny dywanowe, meble tapicerowane (np. sofy, fotele, krzesła) oraz inne elementy materiałowe, jak materace, legowiska dla zwierząt czy wcześniej wspomniane tapicerki samochodowe. Krótko mówiąc – odkurzacze piorące uporają się z większością powierzchni materiałowych!

Odkurzacz piorący – o czym warto wiedzieć?

Najważniejsze w kwestii użytkowania odkurzacza piorącego jest to, aby najpierw wyczyścić powierzchnię na sucho oraz… dobrze dobrane środki czyszczące! Podniosą one efektywność czyszczenia oraz znacząco skrócą jego czas. Należy tutaj jednak pamiętać o wyborze odpowiedniej chemii dla danej powierzchni. Dla przykładu, dla dywanów i wykładzin tekstylnych polecamy bardzo produkt Środek do ekstrakcyjnego czyszczenia dywanów - Buzil Optiflor Ex G477.

Warto także wiedzieć, jak wybrać model idealny dla siebie. Niezależnie, czy szukamy odkurzacza piorącego do użytku domowego, czy profesjonalnego, należy uwzględnić tutaj wygodę obsługi (np. ergonomiczne uchwyty, odpowiedni długi i elastyczny wąż), objętość zbiorników wody czystej i brudnej, dodatkowe wyposażenie (np. ssawka szczelinowa) oraz – oczywiście – odpowiednią moc.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Państwu w kwestii odkurzaczy piorących. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą urządzeń czyszczących dostępnych w MADO – oraz innych produktów!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło