Jak skutecznie sprzątać w domu?

list W: Aktualności Na:

Jak dokładnie posprzątać dom, by pozbyć się z niego kurzu?

Każdy ma różne metody sprzątania, ale większość przeciera przede wszystkim te najbardziej widoczne miejsca – inne kąty jedynie okazjonalnie, przy świątecznych porządkach. W związku z tym, w wielu miejscach gromadzi nam się mnóstwo kurzu, który może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Jak więc dokładnie posprzątać dom, aby nie ominąć takich zapominanych przestrzeni? O czym najczęściej zapominamy przy porządkowaniu? Z jakich artykułów do sprzątania warto korzystać na co dzień? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście!

O jakich miejscach zapominamy w trakcie sprzątania?

Odkurzanie i przecieranie półek wykonujemy regularnie, ale rzadko pamiętamy o miejscach mniej oczywistych – jak przestrzenie między meblami (również elementami foteli czy kanap). Należy regularnie odkurzać także książki, bo zazwyczaj skupiamy się jedynie na pozbyciu się kurzu z półek – podobnie sytuacja wygląda z dekoracyjnymi przedmiotami, tutaj zapominamy choćby o starciu kurzu z ram obrazów czy wiszących zdjęć. Nie można zapomnieć także o roletach i żaluzjach, listwach oraz… urządzeniach elektrycznych. W komputerowych klawiaturach kryje się często wiele różnych nieprzyjemności…

Jak walczyć z kurzem?

Najbardziej standardowymi akcesoriami do walki z kurzem są ścierki z mikrofibry oraz odpowiedni środek czyszczący. Z ich pomocą można zdziałać wiele – przecieranie powierzchni za ich pomocą jest banalnie łatwe, a preparat nie tylko usuwa istniejący już kurz, ale także i przez jakiś czas zapobiega gromadzeniu się nowej warstwy. Można znaleźć tutaj nie tylko środki stricte do kurzu, ale i pielęgnacji mebli, które sprawdzą się doskonale do drewnianego asortymentu. W MADO nie brakuje zarówno standardowych akcesoriów, jak i środków czyszczących.

Przykładowe produkty:
- Ścierka Profi-T microfibra;
- Środek do pielęgnacji mebli - Buzil Buz Finesse G542;
- Ekologiczny preparat do codziennej pielęgnacji - Buzil Planta® Orange P311.

Czyszczenie dywanów i tapicerek

Za pomocą nawet najlepszej ścierki i chemii profesjonalnej nie jesteśmy jednak w stanie pozbyć się kurzu z dywanów i tapicerek. W takiej sytuacji musimy postawić na sprzęt bardziej specjalistyczny, profesjonalny, a mowa tutaj o odkurzaczu piorącym, dzięki któremu raz dwa można pozbyć się kurzu, roztoczy oraz innych nieprzyjemności z bardziej materiałowych powierzchni. Polecamy tutaj odkurzacz Truvox Hydromist Lite, którego wyjątkową wartość docenią nie tylko domownicy, ale i rozmaite firmy (puby, kluby, hotele, biura, domy opieki). To najskuteczniejsza broń w czyszczeniu dywanów i tapicerek – polecana również dla alergików!

W MADO każdy bez trudu znajdzie pełen ekwipunek do sprzątania – nie tylko do walki z kurzem, ale i innymi zabrudzeniami, jak tłuszcz czy inne trudne do usunięcia plamy, substancje. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu oraz składania zamówień. W przypadku pytań lub wątpliwości – zachęcamy do skontaktowania się z nami! Chętnie pomożemy w wyborze odpowiednich urządzeń, chemii profesjonalnej, czyściw czy innych produktów.

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło