Jak przygotować salę weselną?

list W: Aktualności Na:

O co w pierwszej kolejności należy zadbać, przygotowując salę na wesele?

Lato to czas, kiedy odbywa się najwięcej wesel oraz mniejszych przyjęć ślubnych. Niemal każdy ośrodek wypoczynkowy czy restauracja organizuje tego typu imprezy w prawie każdy weekend od czerwca do września. Istnieje kilka reguł dotyczących tego, co powinno się znaleźć w sali weselnej oraz przyległych do niej toaletach, aby zapewnić pełen komfort wszystkim weselnikom.

Czego nie może zabraknąć w sali weselnej?

Najważniejsze jest to, aby dobrze zorganizować przestrzeń – stoły powinny być ustawione w ten sposób, aby wszystkim gościom zapewnić swobodę ruchu i wygodę (i – najlepiej – dobry widok na parę młodą!). Należy wyznaczyć miejsce do tańca oraz dla wodzireja/zespołu. Jeśli chodzi o sam stół weselny, na pewno zadbać trzeba o zastawę i sztućce. Z parą młodą ustala się zakres i rodzaj dekoracji – niekiedy w tym celu wynajmowana jest profesjonalna firma, a niekiedy zadanie leży po stronie organizatorów (właścicieli ośrodka czy managerów). W zdecydowanej większości przypadków na stołach znajdują się kwiaty, niekiedy są tam także świece, zielone gałązki lub roślinne stroiki. Przygotowując stół weselny, nie można też zapomnieć o serwetkach – mogą to być klasyczne obiadowe serwetki lub eleganckie serwetki zdobione.

Jak powinny być wyposażone toalety?

Równie ważne jest odpowiednie wyposażenie toalet, z których będą korzystali goście weselni. Bez wątpienia muszą znaleźć się w nich ręczniki papierowe, mydło, zapas papieru toaletowego. Warto, aby w toaletach były ustawione odświeżacze powietrza, dzięki którym będzie w nich panował przyjemny zapach. Niektóre pary młode decydują się na umieszczenie tam "koszyczków ratunkowych" dla gości – niedużych pojemników, w których znajdują się np. nici, igły, chusteczki nawilżane, środki przeciwbólowe i inne drobne rzeczy, które mogą się przydać w sytuacjach awaryjnych podczas wielogodzinnej zabawy.

Wesele – udane świętowanie w gronie rodziny i przyjaciół

Wesele to przyjęcie, którego celem jest wspólne świętowanie zawarcia małżeństwa. Goście weselni są nastawieni na dobrą zabawę do białego rana i warto zrobić wszystko, aby im to umożliwić. Z pewnością mniejszą wagę przywiążą do detali związanych dekoracją sali niż do podstawowych, niezbędnych akcesoriów, dlatego to od nich należy zacząć przygotowania. Odpowiednie wyposażenie sali i toalet wpłynie pozytywnie na komfort gości, a to z pewnością przełoży się na ich dobry nastrój i udaną zabawę.

Czytaj także: Czego nie musisz zabierać ze sobą na wakacje? 5 rzeczy, które znajdziesz w każdym hotelu

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło