Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety?

list W: Aktualności Na:

Toalety publiczne, toalety domowe – jak walczyć z przykrym zapachem?

Nawet w najbardziej zadbanej toalecie może pojawić się przykry zapach, zazwyczaj niewiadomego pochodzenia. Z całą pewnością każdy spotkał się z takim smrodkiem, przywodzącym na myśl dosłownie szambo. Ale skąd się biorą te drobnoustroje i pozostałości, które psują powietrze? Z jakiej przyczyny pojawiają się nieprzyjemne zapachy z toalety? Jak można się ich pozbyć? W poniższym wpisie wszystko wyjaśniamy!

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu w toalecie

Przyczyn zapachu szamba w domu lub miejscu publicznym może być wiele. Najczęstszymi źródłami takiego smrodu w toalecie są mocz, niefunkcjonalny odpływ podłogowy, niedoczyszczone fugi podłogowe, pęknięcia rury i wadliwe pierścienie wokół odpływów. Jak widać, wiele z tych przykładów wymaga usług hydraulików – szczególnie w kwestii smrodu z rur w łazience i konieczności ich przeczyszczenia, jednak niektóre z nich mogą zniknąć przy użyciu profesjonalnych preparatów do sprzątania oraz sprawdzonych neutralizatorów lub odświeżaczy powietrza.

Zobacz także: Jak i czym czyścić łazienkę?

Preparaty pomocne w walce z zapachem szamba w toalecie

Nieprzyjemnego zapachu z toalety warto się pozbyć nie tylko dla własnego komfortu, ale i… zdrowia. Nie każdy wie, ale smród może nawet spowodować, że użytkownicy takiej toalety będą chorzy – wszak szaleją tam drobnoustroje i bakterie. Właśnie z tego względu warto zadbać o profesjonalną chemię do sprzątania oraz rozmaite akcesoria w toalecie – pomocne w utrzymaniu przyjemnego zapachu. Codzienne czyszczenie i dezynfekcja łazienki to doskonały sposób na eliminację zarazków – do tego celu warto używać sprawdzonych płynów do mycia sanitariów oraz innych powierzchni WC. W walce z zarazkami pomocne są także dozowniki do mydła oraz ręczników papierowych, które ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii. Warto także wyposażyć się w mydła do dezynfekcji rąk, które skuteczniej pozbywają się drobnoustrojów niż zwykłe mydła.

Zobacz także: Uniwersalne mydła dla przedsiębiorstw

Mówiąc o walce ze smrodkiem w łazience nie można zapomnieć i o zapachach do toalety – odświeżaczach i neutralizatorach powietrza. Obecnie na rynku jest ich bogaty wybór, dzięki czemu można dopasowaną woń do każdej łazienki, niezależnie od profilu firmy czy tego, dla jakiej płci są one przeznaczone. Przykładowo – kwiatowe i owocowe kompozycje to doskonałe rozwiązanie dla łazienek kobiecych, cytrusowe i morskie bryzy za to sprawdzą się bardziej w męskich toaletach. Krótko mówiąc – dla każdego coś dobrego!

Zobacz także: Odświeżacze powietrza – brzydkim zapachom mówimy precz!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów MADO, które pozwolą zadbać o czystość i higienę w każdej toalecie!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło