Jak dbać o higienę dłoni w pracy?

list W: Aktualności Na:

Sekrety skutecznego sposobu oczyszczenia dłoni oraz preparaty do tego celu.

Nie jest tajemnicą, że dbanie o higienę i bezpieczeństwo pracy powinno być podstawą każdej firmy. Zapewnienie dostępu pracownikom do środków czystości to bardzo istotna kwestia – szczególnie w obecnych czasach. Prawdę mówiąc, obecnie dbanie o higienę rąk (i nie tylko) w miejscu pracy jest równie ważne, jak znajomość przepisów BHP oraz wykonywanie obowiązków zgodnie z nimi. W poniższym artykule zdradzamy sekrety skutecznego sposobu oczyszczenia dłoni oraz proponujemy kilka atrakcyjnych produktów do tego celu – wszystkie one dostępne są w sklepie MADO! Zapraszamy do lektury!

Higiena dłoni w pracy

Dzięki częstemu myciu rąk można uniknąć wielu infekcji oraz zachorowania, bowiem bakterie i wirusy bardzo często przenosi się właśnie na dłoniach. Ma to szczególnie kluczowe znaczenie w miejscach, w których ma się styczność z wieloma osobami – np. w zakładach pracy. Tutaj niezbędny jest dostęp do środków czystości Do skutecznego oczyszczenia dłoni wystarczy mydło lub płyn do dezynfekcji, a także ręcznik papierowy lub suszarka elektryczna. Praktycznymi akcesoriami są tutaj rozmaite dozowniki – np. do czyściwa lub mydła.

Zobacz także: Rodzaje mydeł dla przedsiębiorstw

Nie można zapomnieć o tym, że wszelkie bakterie i wirusy przenoszą się nie tylko na rękach, ale i zostają na wszelkich sprzętach, których dotykają pracownicy. Nawet nienagannie wyglądające urządzenie może być siedliskiem rozmaitych drobnoustrojów. Dlatego też warto czyścić same sprzęty przy pomocy specjalnych czyściw przemysłowych i preparatów oraz – naturalnie – po korzystaniu z nich myć ręce.

Ręczniki papierowe – bezpiecznie osuszanie rąk

Ręczniki papierowe są obecnie zdecydowanie najbardziej higienicznymi osuszaczami dłoni. To czyściwo wygodne w użyciu, z którego pomocą znacznie łatwiej osuszyć dłonie niż suszarkami do rąk. Co więcej, wykonane są one zazwyczaj z ekologicznej celulozy lub makulatury, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla alergików. Ręczniki papierowe charakteryzują się również wysokimi właściwościami chłonnymi oraz wytrzymałością, a także komfortem użytkowania – ich struktura jest bardzo delikatna. Warto także zauważyć, że wygodę korzystania z nich zwiększa również fakt, że można je zamontować do dozowników oraz rozmaitych podajników. Tutaj szczególnie polecamy tej marki Tork.

Zobacz także: Tork – produkty dla Twojego biznesu

W MADO znajdziesz szeroki wybór środków czystości i artykułów zapewniających higienę w pracy. Oferujemy bogaty asortyment środków czyszczących i dezynfekujących oraz znacznie więcej. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło