Efektywne czyszczenie podłóg i dywanów

list W: Aktualności Na:

Sprzątanie nie musi być uciążliwe! 

Regularne porządki są niezwykle ważne, bowiem nawet lekki brud potrafi sprawić, że pomieszczenie straci wiele ze swojego uroku. Często również te małe niedoskonałości najbardziej rzucają się w oczy – szczególnie, gdy mówimy o podłodze. Sprzątanie zdecydowanie nie należy do najbardziej lubianych czynności, jednakże nie musi być uciążliwe. Wystarczy wyposażyć się w odpowiednie sprzęty oraz środki czystości, aby cieszyć się idealnym porządkiem!

Odkurzanie podłóg i dywanów

Domowe porządki najlepiej rozpocząć od odkurzania podłóg i dywanów. Obecnie w urządzeniach AGD do tego celu można przebierać i przebierać. My jednak pragniemy zaproponować kilka mniej tradycyjnych odkurzaczy, które sprawdzą się nie tylko dla firm sprzątających, ale i posiadaczy większych mieszkań. Pierwszym wybranym przez nas urządzeniem, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, jest Tecnica CRX TECRX14 Odkurzacz pionowy – cichy lekki i bardzo wydajny, idealny do profesjonalnego zastosowania. Wyposażony jest w wielostopniowy system filtracji. Dodatkowo opcjonalnie można go doposażyć w regulację siły ssania. Niemożna przejść obojętnie i obok jego ergonomicznej budowy oraz designu – odkurzacz dobrze „leży w dłoni” i przyjemnie się nim pracuje. A czegoś takiego do regularnego sprzątania właśnie pragniemy, prawda? Drugim proponowanym przez nas produktem jest odkurzacz ekstrakcyjny Santoemma Sabrina S1000. Jest on zaprojektowany do czyszczenia zarówno powierzchni wykładzin dywanowych, jak i podłóg twardych, dzięki czemu jest urządzeniem niezwykle praktycznym i funkcjonalnym. To jeden z mniejszych modeli Santoemma, jednakże nadaje się do użytku profesjonalnego i jest zalecany do intensywnego stosowania. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi propozycjami tej marki!

Mycie podłogi i inne zabiegi czyszczące

Odkurzanie to nie wszystko, szczególnie w przypadku podłóg twardych, bo o ile dywany pierzemy raz na kilka tygodni (o ile oczywiście nie pojawią się plamy), tak podłogi wymagają częstszego mycia. Aby wygodnie wykonać tą czynność należy wybrać odpowiedniego mopa, dostosowanego do powierzchni podłóg oraz własnych upodobań. Wygodne sprzątanie zapewni także rączka mopa o odpowiedniej długości – tutaj warto postawić na kij teleskopowy do mopa, dzięki któremu można dowolnie dopasować długość mopu do swojego wzrostu. Jest to szczególnie praktycznie w miejscach, gdzie podłogę w domu lub biurze myją osoby o różnym wzroście.

Nie można zapomnieć tutaj i o detergentach – do różnych podłóg niezbędne są inne. Do mycia podłóg drewnianych należy wybierać środki, które nie tylko pozwolą wyczyścić powierzchnię, ale również zabezpieczą ją przed uszkodzeniami. Podobnie wygląda sytuacja z dywanami. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych środków:

  • ForniTech TM 40 – skoncentrowany preparat do mycia paneli;
  • Remix Floor – koncetrat do mycia i konserwacji podłóg;
  • Buz Wipe G270 - do czyszczenia nawierzchni laminatowych, paneli podłogowych oraz lakierowanego parkietu;
  • Dreumex Eco Cleaner - biodegradowalny środek myjący do podłóg, ścian, glazury, terakoty;
  • Remix Szampon – koncentrat do prania dywanów;
  • Tapimax TM 95 - preparat do pianowego czyszczenia wykładzin dywanowych i tapicerki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu MADO, bogatej w środki do czyszczenia i pielęgnacji podłóg i dywanów!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło