Dekoracja i praktyczna rzecz – serwetki i nakrycia stołu

list W: Aktualności Na:

Serwetki i nakrycia stołu – podstawa każdej uroczystości i posiłku!

Choć brzmi to banalnie, poprawne nakrycie stołu posiada nie tylko walory wizualne, ale i zapewnia pełen komfort zarówno gościom, jak i gospodarzom. I o ile zasady prawidłowego układania sztućców, kieliszków oraz pozostałych dań jest raczej jasna, tak… nie każdy zdaje sobie sprawę z ogromnej roli serwetek oraz nakryć do stołu! Tutaj temat należy podjąć i od strony wizualnej i praktycznej, zwracając uwagę na serwowane dania oraz napoje. Co jeszcze warto wiedzieć o serwetkach i innych nakryciach?

Podstawy nakrywania

Nie jest tajemnicą, że podstawą eleganckiego nakrycia jest obrus – nie może go zabraknąć wśród żadnej uroczystości. Niemniej, nie każdy zdaje sobie sprawę, że serwetek materiałowych i papierowych również zabraknąć nie może! Zanim weźmiemy się za rozkładanie talerzy i sztućców na nakrytym obrusem stole, należy przemyśleć sprawę doboru odpowiednich serwetek. Jak to zrobić?

1. Do wystawnego obiadu znakomicie sprawdzą się serwetki materiałowe, które prezentują się niezwykle elegancko, z klasą. Można je z powodzeniem zwinąć w rulonik, włożyć do specjalnego podajniczka na serwetki lub – zwyczajnie – ułożyć na talerzu. Znakomicie sprawdzają się w takich sytuacjach bawełniane i lniane serwetki.

2. Serwetki papierowe to idealne rozwiązanie do zwyczajnych uroczystości – na urodziny i inne małe święta. Tutaj najlepiej serwetki ułożyć złożone na pół w trójkąt, z lewej strony talerzyka lub zostawić włożone do ozdobnego serwetnika.

W przypadku małych uroczystości, polecamy również papierowe nakrycia stołu, które są niezwykle praktyczne i łatwe do posprzątania. Warto również wspomnieć, że serwetki i nakrycia stołu to niezbędny element restauracji, kawiarni, hoteli oraz innych lokali gastronomicznych. Krótko mówiąc – wszędzie, gdzie serwowane są potrawy, powinny znaleźć się i we wspomniane higieniczne produkty!

Jakie serwetki i nakrycia stołu znajdziesz w MADO?

MADO dysponuje bogatą ofertą serwetek i nakryć do stołu, a wśród tych produktów znajdziesz doskonałe produkty marki TORK:

- serwetki dyspenserowe – wkłady do serwetników dla punktów gastronomicznych, pozwalają ograniczyć zużycie serwetek oraz zmniejszyć straty,

- serwetki lunchowe, delikatne i wygodne w użyciu,

- serwetki obiadowe w różnych kolorach (biały, czarny, brązowy, kremowy, bordowy),

- podkładki papierowe w różnych kolorach (biały, kremowy, bordowy), zabezpieczające blaty i stoły przed zabrudzeniami,

- chusteczki higieniczne,

- serwetki dekoracyjne – rozetki.

Zapraszamy do zakupów!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło