Czuj się jak u siebie – czyli jak zadbać o komfort gości

list W: Aktualności Na:

Spraw, aby goście w Twoim domu czuli się w pełni komfortowo.

Zapraszając do siebie kogoś w odwiedziny chcemy, aby osoby te czuły się w naszym domu jak najbardziej komfortowo. Liczy się atmosfera, w której przebiega cała wizyta, ale także i ten bardziej "techniczny" aspekt. O czym dokładnie mowa?

Udogodnienia dla gości – o jakie produkty higieniczne warto zadbać?

Kilkudniowa wizyta w czyimś domu dla wielu osób jest źródłem pewnego stresu. Goście często czują się nieswojo i nie potrafią się odnaleźć w nowym miejscu, zwłaszcza że jest to "czyjaś przestrzeń", której zwykle nie chcą naruszyć. Ten stres skutecznie zniwelować, jeśli właściwie zadba się o swoich gości. W jaki sposób można to zrobić? Między innymi oferując im niezbędne akcesoria.

  1. 1. Mydła, szampony i inne środki czystości. W łazience, z której będą korzystać goście, powinny się znaleźć niezbędne środki higieny osobistej. Szampony do włosów, mydła, płyny do kąpieli, pasta do zębów itp. Oczywiście nie chodzi o to, aby zagwarantować gościom asortyment na miarę SPA, ale warto zastanowić się, jakich środków czystości sami używamy na co dzień i wyposażyć łazienkę we wszystko, co może okazać się niezbędne. Bardziej osobiste produkty higieniczne, np. kremy czy dezodoranty, każdy zwykle ma ze sobą w kosmetyczce, więc o nie nie trzeba się martwić.

  2. 2. Papiery toaletowe i chusteczki higieniczne. Nie powinno zabraknąć ich w łazience oraz w pokoju, w którym będą spali goście. Zadbajmy więc o miękki, delikatny papier toaletowy oraz chusteczki higieniczne w wygodnym dozowniku.

  3. 3. Ręczniki i suszarka do włosów. Dzięki tym akcesoriom każdy z naszych gości będzie mógł w pełni komfortowo odbyć poranną toaletę. Ponadto w pokoju gościnnym warto umieścić zapasową pościel, poduszki i koce.

O co jeszcze warto zadbać, zapraszając do siebie gości?

Spośród sytuacji wywołujących stres podczas wizyt najczęściej wymieniane są:

  • - wspólne posiłki – goście nie wiedzą, czy powinni pomóc w ich przygotowaniu, a może zrobić zakupy lub pozmywać?

  • - godziny pobudki – gdy goście wstaną wcześniej niż gospodarze, często nie czują się komfortowo w ich domu i nie wiedzą, co ze sobą zrobić; z drugiej strony obawiają się, że spanie do zbyt późna będzie źle odebrane.

W obu tych sytuacjach warto po prostu postawić na rozmowę. Zapytać gości wprost, o której zwykle wstają i jakie mają poranne rutyny, przedstawić swoje oczekiwania, wspólnie ustalić długość wizyty oraz najwygodniejsze dla wszystkich rozwiązania w zakresie posiłków czy też form wspólnego spędzania czasu. Pozwoli to uniknąć stresu, wykluczyć nieporozumienia i uprzyjemnić wizytę obu stronom.

Czytaj także: Powiew wiosny w domu – zainwestuj w najlepsze odświeżacze powietrza

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło