Czego nie musisz zabierać ze sobą na wakacje? 5 rzeczy, które znajdziesz w każdym hotelu

list W: Aktualności Na:

Pakując się na wyjazd weekendowy lub wakacyjny, nie musisz się martwić o kilka spakowanie rzeczy, które z pewnością znajdziesz w hotelu.

Pakowanie się na wyjazd wakacyjny to spore wyzwanie. Wiele osób, aby się z tym szybciej uporać i o niczym nie zapomnieć, przygotowuje sobie listy, segreguje przygotowane do spakowania rzeczy lub zaczyna cały proces już na kilka dni przed wyjazdem. Czasami konieczne jest "pakowanie próbne", aby sprawdzić, czy na pewno wszystko zmieści się do walizek. To ważne zwłaszcza w przypadku wycieczek lotniczych, gdzie wymiary i ciężar bagażu jest ograniczony. Gdy przekroczymy dopuszczalną wagę lub rozmiar walizki, musimy się przepakować, z czegoś zrezygnować lub dużo dopłacić.

Są jednak takie rzeczy, których nie trzeba ze sobą zabierać na wakacje, jeśli planuje się pobyt w hotelu. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo miejsca w walizce, nie rezygnując z własnego komfortu.

Co znajdziesz w każdym hotelu?

Tych przedmiotów nie musisz zabierać ze sobą w podróż, jeśli będziesz nocował w hotelu:

  1. 1. Mydło – w każdej hotelowej łazience znajduje się mydło lub inny uniwersalny środek do mycia. Jeśli natomiast zamierzasz nocować w hotelu o wyższym standardzie, możesz spodziewać się także innych artykułów kosmetycznych: szamponu do włosów, płynu do kąpieli, odżywki, a nawet balsamu do ciała. Obsługa hotelowa uzupełnia te artykuły podczas codziennego sprzątania. Nie musisz więc pakować ich, kiedy wyjeżdżasz z domu.

  2. 2. Papier toaletowy – to absolutnie konieczne wyposażenie każdej hotelowej łazienki. W wielu z nich znajdziesz także chusteczki i patyczki higieniczne oraz chusteczki nawilżane, dzięki czemu najlepiej jak to możliwe będziesz mógł zadbać o swoją higienę i komfort.

  3. 3. Suszarka do włosów – taki sprzęt stanowi nieodłączny element zdecydowanej większości pokoi hotelowych. Suszarka zajmuje sporo miejsca walizce, dlatego to duża ulga dla podróżujących, że nie muszą zabierać jej ze sobą.

  4. 4. Ręczniki – podobnie jak pościel, w każdym hotelu do dyspozycji gości są świeże ręczniki. W wielu obiektach można także korzystać ze szlafroków i kapci.

  5. 5. Naczynia – w pokoju hotelowym może znajdować się barek, a w nim szklanki do drinków oraz kieliszki do wina. Niektóre obiekty zaopatrują pokoje w czajniki elektryczne oraz kubki, w których można sobie w dowolnej chwili zaparzyć kawę lub herbatę. Jeśli natomiast naczynia nie znajdują się w hotelowym standardzie, bardzo często można zawrócić się w recepcji z prośbą o dostarczenie kieliszków lub szklanek z hotelowej kuchni.

Nie mając pewności co do tego, jakie dokładnie wyposażenie oferuje dany hotel, warto skontaktować się z nim przed wyjazdem – być może okaże się, że nie musimy zabierać ze sobą jeszcze kilku innych rzeczy. Niekiedy w hotelach znajdują się też sklepiki lub wypożyczalnie, w których można dodatkowo zaopatrzyć się w akcesoria plażowe lub higieniczne. W ten sposób zaoszczędzimy sobie kłopotu i zwolnimy trochę miejsca w walizce.

Czytaj również: Przygotowania do sezonu turystycznego w pensjonatach

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło