Budynki biurowe a bezpieczeństwo w trakcie sprzątania

list W: Aktualności Na:

Widoczne znaki ostrzegawcze w trakcie sprzątania to gwarancja bezpieczeństwa!

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to podstawa i obowiązkiem każdego pracodawcy jest chronienie życia i zdrowia swoich pracowników. Jednak to nie wszystko. Obiekty budowlane, w których znajdują się miejsca pracy, również muszą odpowiadać wymogom dotyczącym bezpieczeństwa i higieny pracy - nie tylko w kwestii użytkowania oraz możliwości ewakuacyjnych, ale i posiadania niezbędnych izolacji cieplnych, a nawet... ochrony w trakcie sprzątania. Zatrudniona firma sprzątająca – poza niezbędnymi do pracy sprzętami – powinna posiadać i znaki ostrzegawcze, które ochronią chociażby przed poślizgnięciem się na wilgotnej posadzce. Jeśli chcesz poznać przepis na bezpieczeństwo w trakcie sprzątania w budynkach biurowych – koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca!

Widoczne oznaczenia gwarancją bezpieczeństwa

Jak się okazuje, rozmaite oznaczenia pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa. Ciekawostką jest fakt, że część znaków jest zaczerpnięta jest z ruchu drogowego i – tak jak w trakcie prowadzenia pojazdu – tak i tutaj powinniśmy zwracać uwagę na ich znaczenie i przestrzegać ich. Rozmaite symbole w figurach ostrzegają nas przed niebezpieczeństwami, podpowiadają zachowanie ostrożności, wskazują właściwą drogę – dzięki nim możemy uniknąć wielu nieprzyjemności. Podobnie jest ze znakami ostrzegawczymi, z których korzysta wiele ekip sprzątających. Można je zauważyć na korytarzach, w holach, na klatkach schodowych – zwykle tam, gdzie podłoga została właśnie wypolerowana lub świeżo umyta. Tego typu oznaczenia charakteryzują się zwykle jaskrawymi barwami, dzięki czemu od razu zwraca się na nie uwagę i widać je z daleka, co pozwala na zachowanie ostrożności i uniknięcie wypadku.

Znaki ostrzegawcze, znaki informacyjne

Obecnie można zaopatrzyć swoją firmę w znaki ostrzegawcze o różnych formach i kształtach, dzięki czemu można je dostosować do rozmiaru pomieszczenia oraz charakteru miejsca, w których zostaną wykorzystane. W MADO dostępne są różnorodne, rozkładane tablice ostrzegawcze w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej) z charakterystyczną ikoną, stojaki ostrzegawcze z charakterystycznym obrazkiem (bez napisów) oraz łańcuchy, za pomocą których można ogrodzić strefę zagrożenia.

W zachowaniu bezpieczeństwa w biurach pomocne są również tablice informacyjne, które informują np. o prowadzonych pracach remontowych lub zamknięciu przejścia. W ofercie MADO można znaleźć również znaki symbolizujące zakaz wstępu (z napisem lub bez), nakaz skrętu oraz lampki ostrzegawcze, które można umieścić na wcześniej wspomnianych stojakach. Zdecydowanie warto zaopatrzyć w takie elementy nie tylko budynki biurowe, ale i inne obiekty pełniące publiczną funkcje. Znaki ostrzegawcze przy sprzątaniu to podstawa chronienia życia i zdrowia pracowników i klientów firmy!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło