Akcesoria higieniczne, których nie może zabraknąć w szkole

list W: Aktualności Na:

Rok szkolny zaczyna się lada dzień. Nie tylko uczniowie przygotowują się do wkroczenia w szkolne progi. Także same szkoły muszą być przecież gotowe na przybycie dzieci i młodzieży, która odtąd będzie tu spędzała pięć dni w tygodniu.

Warunki sanitarne w każdej szkole muszą spełniać określone standardy. Chodzi nie tylko o zdrowie dzieci, ale także o estetykę miejsca, które pełni przecież funkcje publiczne. Jakie zatem akcesoria muszą znaleźć się w każdej szkole? O tym piszemy poniżej.

Odpowiednie wyposażenie toalet

W każdej toalecie publicznej muszą się znaleźć urządzenia sanitarne, a także takie akcesoria jak lustra, kosze na śmieci, dozowniki do mydła i do papieru toaletowego oraz suszarki do rąk (ewentualnie dozowniki do ręczników papierowych). Takie wyposażenie toalety pozwala na korzystanie z niej w higieniczny i komfortowy sposób. Bardzo ważne jest, aby stale dbać o czystość toalet – regularnie kontrolować ich stan, dokonywać dezynfekcji i szybko usuwać wszelkie pojawiające się zabrudzenia. Dlatego szkoła powinna też być zaopatrzona w odpowiednie środki chemiczne oraz akcesoria do sprzątania. (Czytaj więcej: Aranżacja toalety w miejscu publicznym – praktyczne porady)

Higieniczna szkolna stołówka

Nie mniej ważne jest utrzymanie higieny w szkolnej stołówce oraz na kuchni. Bez wątpienia trzeba zainwestować we wszystkie akcesoria, które to umożliwią, a także środki chemiczne i inne produkty służące do utrzymywania czystości. W szkolnej stołówce nie może zabraknąć np. ręczników papierowych i innych czyściw, środków do czyszczenia powierzchni, naczyń, piekarników, podłóg, a także dopuszczonych do kontaktu z żywnością serwetek, podkładek na stoły i innych wyrobów celulozowych.

Mopy, widara, akcesoria do sprzątania

Sprzątanie i prace porządkowe

Sprzątanie szkoły nie należy do łatwych zadań. To duża powierzchnia, która przez intensywne użytkowanie błyskawicznie się brudzi. Każdego dnia trzeba wycierać biurka, szafki i półki z kurzu i brudu, a także zamiatać i myć podłogi, czyścić toalety, poręcze, schody, a także utrzymywać w porządku przestrzeń wokół szkoły. Dlatego też konieczne jest zaopatrzenie placówki w zamiatarki i szorowarki automatyczne, które pozwolą sprzątać duże powierzchnie w bardzo krótkim czasie. Co więcej, niezbędne będą też mopy, miski, ściereczki, gąbki, szczotki oraz wiele innych akcesoriów.

Cały niezbędny asortyment można bez problemu znaleźć w naszym sklepie. Zachęcamy osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w szkołach do zapoznania się z oferowanymi u nas produktami i do składania zamówień. Chętnie doradzimy w doborze konkretnych produktów. Niech rok szkolny zacznie się, przebiegnie i zakończy w nieskazitelnej czystości!

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło