6 środków czyszczących niezbędnych w każdym domu

list W: Aktualności Na:

Jakie produkty do sprzątania powinny się znaleźć w każdym mieszkaniu?

W każdym domu trzeba sprzątać - niezależnie od tego, czy domownicy są perfekcyjnymi czyściochami, czy też do sprzątania zabierają się raczej niechętnie. A skoro od sprzątania uciec się nie da, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie środki chemiczne, które umożliwią wykonywanie niezbędnych czynności z mniejszym wysiłkiem, ale lepszym efektem. Jaka chemia do sprzątania powinna znaleźć się w każdym mieszkaniu i dlaczego?

Środki czystości do domu – lista niezbędnych produktów

Kupując chemię do domu, najlepiej jest wybierać środki o jak najbardziej uniwersalnym działaniu. Pozwala to na oszczędność – nie tylko pieniędzy, ale także miejsca w szafkach. Do codziennego sprzątania niezbędne będą z pewnością:

  1. 1. Płyny do mycia podłóg – jeśli chcemy odpowiednio dbać o podłogi, warto czyścić je środkami do tego przeznaczonymi, dobranymi indywidualnie do rodzaju podłogi (płytki, panele, drewno, linoleum). Wybrany środek powinien nie tylko czyścić, ale także pielęgnować posadzkę i dbać o jej jak najdłuższą żywotność.

  2. 2. Środki do mycia szyb – szyby i inne szklane powierzchnie w domu (lustra, witryny, szklane blaty) wymagają szczególnej pielęgnacji. Chcemy zadbać o to, aby nie było na nich smug i zacieków, a do tego celu potrzebne są nie tylko odpowiednie środki chemiczne, ale także właściwe akcesoria i sprawdzone metody mycia. 

  3. 3. Płyny/balsamy do mycia naczyń i środki do zmywarek – naczynia muszą lśnić! Niekiedy ciężko jest z nich usunąć zaschnięte resztki jedzenia oraz zapewnić im odpowiednie nabłyszczenie. Dobrej jakości płyny do mycia oraz środki nabłyszczające są zatem koniecznością, jeśli chce się osiągnąć zadowalający efekt.

  4. 4. Środki piorące – niezbędne są nie tylko te, których używamy do prania ubrań, ale także wszelkiego rodzaju preparaty do czyszczenia dywanów, wykładzin czy tapicerek.

  5. 5. Chemia do dezynfekcji – są miejsca w domu, które wymagają potraktowania szczególnie silną chemią, aby możliwe było pozbycie się zbierających się tam zarazków. Chemia do dezynfekcji powinna więc znaleźć się w kuchennej bądź łazienkowej szafce w każdym domu.

  6. 6. Środki do usuwania kamienia i tłuszczu – używa się ich do czyszczenia łazienek i kuchni. W przypadku piekarników, okapów i innych miejsc, w których powstają, trudne zabrudzenia, konieczne jest zastosowanie specjalnie do tego celu przeznaczonego środka – rozpuszczającego tłuszcz i skutecznie usuwającego nawet najbardziej uciążliwy brud.

Wszystkie powyższe produkty można kupić w naszym sklepie, otrzymując gwarancję najwyższej jakości i skuteczności. Współpracujemy jedynie z najlepszymi producentami dostarczającymi chemię profesjonalną oraz do użytku domowego. W naszym asortymencie z pewnością znajdziesz preparaty, których potrzebujesz i które spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy do zakupów!

Czytaj także: Jak sprzątać w domu, w którym są zwierzęta?

niedziela poniadziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Rejestracja nowego konta
Posiadasz już konto?
Zaloguj się na inne konto Lub Zresetuj hasło