Posadzka jest jednym z ważniejszych elementów w pomieszczeniach. To właśnie ona jest zauważana niemal od razu, bo stanowi większą część powierzchni w danym pomieszczeniu.   Jest to jeden z powodów dla którego należy o nią odpowiednio zadbać. Jest tu oczywiście mowa o regularnym utrzymywaniu jej w czystości. Jak wiadomo, nic nie przychodzi samo i najlepiej w tym celu wykorzystać chociażby właściwe środki czystości. Najlepiej działają one w połączeniu z urządzeniami sprzątającymi i dzięki temu uzyskać można perfekcyjną czystość. 

Jakimi urządzeniami najlepiej wyczyścić posadzkę?

Jeśli chodzi o same urządzenia do podłogi, nie ma jednego konkretnego, które będzie pasowało do wszystkiego. Wybór zależy od tego, co właściwie chcemy zrobić na danej powierzchni oraz od rodzaju brudu, który się pojawił. Dla przykładu, jeśli mamy do czynienia z sypkimi zanieczyszczeniami, z pewnością wystarczy tylko odkurzacz. Nie zawsze jednak jest tak, że wystarczy coś zamieść czy odkurzyć. W ostatnim czasie bardzo modne stały się urządzenia parowe. Dzięki nim cały proces sprzątania jest szybki i wygodny. Warto jednak zaznaczyć, że nie na samym wyczyszczeniu posadzki można skończyć. Jeżeli chcemy, aby wyglądała jeszcze lepiej i schludniej, warto zastosować w tym celu szorowarkę lub polerkę. Urządzenia te bardzo dobrze sprawdzają się na posadzkach z betonu i płytek. Efekt używania polerki może być naprawdę zadowalający. Usuwa ona bowiem wszystkie mikropory – to właśnie w nich osadzają się zabrudzenia, które sprawiają że posadzka jest matowa. Oczywiście wszystko to można połączyć z chemią profesjonalną do podłóg o której nieco więcej wspomnieliśmy w dalszej części tekstu.

Chemia profesjonalna do podłóg

Jak wiadomo, czysta powierzchnia nie bierze się z niczego. Oprócz odpowiednich urządzeń, o których wspomnieliśmy wyżej, warto pomyśleć także o chemii profesjonalnej do podłóg. W zależności od tego, w jakich miejscach czyścimy posadzkę, używa się różnych preparatów. Istnieje co prawda uniwersalna chemia profesjonalna, którą można stosować do wielu pomieszczeń o zróżnicowanej strukturze i przydaje się to wtedy, kiedy nie mamy akurat środka pod konkretny rodzaj podłogi. Tutaj godnym polecenia produktem jest Buzil Blitz Tropic G483, który sprawdza się bezbłędnie na każdej podłodze. Dobór odpowiedniej chemii jest to bardzo ważny z uwagi na to, iż należy zadbać o to, by nie zniszczyć powierzchni. W przypadku podłóg drewnianych, powinno używać się preparatów, które nie będą destrukcyjne. Najlepiej stosować takie delikatniejsze,  przeznaczone są do drewna. Oczywiście istotną kwestią jest też częstotliwość mycia podłóg. Nie jakiejś ogólnej reguły na to, jak często należy się tym zajmować. Można robić to nawet codziennie. Jako że podłoga należy do jednych z najczęściej brudzących się stref, trzeba mieć również na uwadze jej dezynfekcję, ponieważ to właśnie na niej gromadzi się największa ilość bakterii. Nie powinno tutaj więc zabraknąć jakiegoś środka do dezynfekcji. Coś takiego ma zwykle związek z gruntowym czyszczeniem i powinno się to robić raz na jakiś czas. Wśród chemii profesjonalnej dostępnej na rynku, można znaleźć coś do drewna, posadzek czy gresu. Wiele osób decyduje się też na preparaty zabezpieczające powierzchnię. To właśnie dzięki nim nie będzie ulegała ona tak szybko zniszczeniu.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili