Toalety publiczne, toalety domowe – jak walczyć z przykrym zapachem?

Nawet w najbardziej zadbanej toalecie może pojawić się przykry zapach, zazwyczaj niewiadomego pochodzenia. Z całą pewnością każdy spotkał się z takim smrodkiem, przywodzącym na myśl dosłownie szambo. Ale skąd się biorą te drobnoustroje i pozostałości, które psują powietrze? Z jakiej przyczyny pojawiają się nieprzyjemne zapachy z toalety? Jak można się ich pozbyć? W poniższym wpisie wszystko wyjaśniamy!

Przyczyny nieprzyjemnego zapachu w toalecie

Przyczyn zapachu szamba w domu lub miejscu publicznym może być wiele. Najczęstszymi źródłami takiego smrodu w toalecie są mocz, niefunkcjonalny odpływ podłogowy, niedoczyszczone fugi podłogowe, pęknięcia rury i wadliwe pierścienie wokół odpływów. Jak widać, wiele z tych przykładów wymaga usług hydraulików – szczególnie w kwestii smrodu z rur w łazience i konieczności ich przeczyszczenia, jednak niektóre z nich mogą zniknąć przy użyciu profesjonalnych preparatów do sprzątania oraz sprawdzonych neutralizatorów lub odświeżaczy powietrza.

Zobacz także: Jak i czym czyścić łazienkę?

Preparaty pomocne w walce z zapachem szamba w toalecie

Nieprzyjemnego zapachu z toalety warto się pozbyć nie tylko dla własnego komfortu, ale i… zdrowia. Nie każdy wie, ale smród może nawet spowodować, że użytkownicy takiej toalety będą chorzy – wszak szaleją tam drobnoustroje i bakterie. Właśnie z tego względu warto zadbać o profesjonalną chemię do sprzątania oraz rozmaite akcesoria w toalecie – pomocne w utrzymaniu przyjemnego zapachu. Codzienne czyszczenie i dezynfekcja łazienki to doskonały sposób na eliminację zarazków – do tego celu warto używać sprawdzonych płynów do mycia sanitariów oraz innych powierzchni WC. W walce z zarazkami pomocne są także dozowniki do mydła oraz ręczników papierowych, które ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii. Warto także wyposażyć się w mydła do dezynfekcji rąk, które skuteczniej pozbywają się drobnoustrojów niż zwykłe mydła.

Zobacz także: Uniwersalne mydła dla przedsiębiorstw

Mówiąc o walce ze smrodkiem w łazience nie można zapomnieć i o zapachach do toalety – odświeżaczach i neutralizatorach powietrza. Obecnie na rynku jest ich bogaty wybór, dzięki czemu można dopasowaną woń do każdej łazienki, niezależnie od profilu firmy czy tego, dla jakiej płci są one przeznaczone. Przykładowo – kwiatowe i owocowe kompozycje to doskonałe rozwiązanie dla łazienek kobiecych, cytrusowe i morskie bryzy za to sprawdzą się bardziej w męskich toaletach. Krótko mówiąc – dla każdego coś dobrego!

Zobacz także: Odświeżacze powietrza – brzydkim zapachom mówimy precz!

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów MADO, które pozwolą zadbać o czystość i higienę w każdej toalecie!

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili